Yazıloji

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Biyografi
  4. »
  5. Zendaya Kimdir? Boyu, Kilosu, Göz Rengi, Vücut Ölçüleri

Zendaya Kimdir? Boyu, Kilosu, Göz Rengi, Vücut Ölçüleri

Admin Admin - - 2 dk okuma süresi
179 0

Tam adı Zendaya Maree Stoermer Coleman olan Zendaya, ünlü bir Amerikalı aktris ve şarkıcıdır. 2009 yılından bu yana aktif bir kariyere sahiptir ve 1 Eylül 1996 doğumludur. Profesyonel kariyerine başladıktan sadece bir yıl sonra büyük bir ün kazanmayı başarmıştır. Çoğumuz onu Disney Channel’da yayınlanan Shake It Up televizyon dizisindeki Rocky Blue rolüyle tanıyoruz. Dizi 2010-2013 yılları arasında yayındaydı. Bu rolden önce dansçı ve çocuk modeldi.

Zendaya, Kazembe Ajamu Coleman ve Claire Stoermer’in kızı olarak Kaliforniya’da doğdu. Beş kardeşi var ve ailenin en küçüğüdür. Annesi İskoç ve Alman soyuna sahipken babası Afrikalı-Amerikalı. 6 yaşında sahneye çıkmaya başladı. Zendaya, annesine işinde yardımcı olmak için küçük yaşta çalışmaya başladı. Yaz sezonunda California Shakespeare Theatre’da çalıştı. Çocukluğunda hip-hop dansına ilgi duydu.

Boyu:178 Cm
Kilosu:59 Kg
Göz Rengi:Ela
Vücut Ölçüleri:86-60-89 Cm

Kariyeri boyunca sekiz filmde rol aldı ve bunlardan bazıları Space Jam: A New Legacy, Spider-Man: Far from Home, Duck Duck Goose ve Spider-Man: Homecoming. Ayrıca ilerleyen yıllarda vizyona girecek olan Dune ve Spider-Man: No Way Home filmlerinde de rol almaktadır. Filmlerin yanı sıra Shake It Up, K.C. Undercover, Lip Sync Battle ve Black-ish. Ayrıca Zendaya adıyla bir stüdyo albümü çıkardı ve 2013 yılında piyasaya çıktı. Zendaya ayrıca 2011-2019 yılları arasında 10 single yayınladı.

Zendaya Boyu

Boy: 178 Cm

Zendaya Kilosu

Kilo: 59 Kg

Zendaya Göz Rengi

Göz Rengi: Ela

Zendaya Vücut Ölçüleri

Vücut Ölçüleri: 86-60-90 Cm

© Glenn Francis, www.PacificProDigital.com, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Başlık Resim Lisansı: Condé Nast (through Vogue Taiwan), CC BY 3.0, via Wikimedia Commons

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın