Yazıloji

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Biyografi
  4. »
  5. Selena Gomez Kimdir? Boyu, Kilosu, Göz Rengi, Vücut Ölçüleri

Selena Gomez Kimdir? Boyu, Kilosu, Göz Rengi, Vücut Ölçüleri

Admin Admin - - 3 dk okuma süresi
182 0

Tam adı Selena Marie Gomez olan Selena Gomez, ünlü bir Amerikalı aktris ve şarkıcıdır. 2002’den beri aktif bir kariyere sahip ve 22 Temmuz 1992’de doğdu. Kariyerinde ilk kez Barney & Friends adlı bir çocuk dizisinde rol aldı. Daha sonra 2007-2012 yılları arasında yayınlanan Wizards of Waverly Place dizisinde Alex Russo rolünü canlandırdı. Kariyerine çocuk oyuncu olarak başladı ve daha sonra şarkıcılık kariyerine başladı. Bugün, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en ünlü kişilerden biridir.

Gomez, Teksas’ta doğdu. Katolik olarak yetiştirildi ve her Pazar ailesiyle birlikte kiliseye giderdi. Ailesi, o sadece 7 yaşındayken boşandı. Çocukluğu boyunca İspanyolca konuşurdu. Boşandıktan sonra annesiyle yaşamaya başladı ve annesinin yeniden başka birisiyle evlenmesiyle iki üvey kız kardeşi olmuştur. Evde eğitim gördü ve 2010 yılında lise diplomasını aldı. Annesi, Selena Gomez’i 16 yaşındayken doğurdu ve ona bakmak için çok mücadele ettiğini söyledi.

Boyu:165 Cm
Kilosu:59 Kg
Göz Rengi:Koyu Kahverengi
Vücut Ölçüleri:86-66-89 Cm
Condé Nast (through Vogue Taiwan https://www.youtube.com/watch?v=fwXiqBGoaq0), CC BY 3.0, via Wikimedia Commons

Üç solo albüm çıkardı ve bunlar Rare, Revival ve Stars Dance. Ayrıca kariyerinde ününe katkıda bulunan birçok hit single yayınladı. 2019 yılında çıkardığı Lose You to Love Me single’ı, müzik listelerinde bir numaraya yükselen en başarılı single’ıdır. Ayrıca Hotel Transylvania: Transformania, A Rainy Day in New York, A Love Story ve Neighbours 2: Sorority Rising gibi çok sayıda film yapımında yer aldı.

Selena Gomez Boyu

Boy: 165 Cm

Selena Gomez Kilosu

Kilo: 59 Kg

Selena Gomez Göz Rengi

Göz Rengi: Koyu Kahverengi

Selena Gomez Vücut Ölçüleri

Vücut Ölçüleri: 86-66-89 Cm

Başlık Resim Lisansı: Condé Nast (through Vogue Taiwan https://www.youtube.com/watch?v=NCIpc9aL6GU), CC BY 3.0, via Wikimedia Commons

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın