Yazıloji

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Biyografi
  4. »
  5. Emilia Clarke Kimdir? Boyu, Kilosu, Göz Rengi, Vücut Ölçüleri

Emilia Clarke Kimdir? Boyu, Kilosu, Göz Rengi, Vücut Ölçüleri

Admin Admin - - 2 dk okuma süresi
89 0

Tam adı Emilia Isobel Euphemia Rose Clarke olan Emilia Clarke, ünlü bir İngiliz aktristir. 23 Ekim 1986’da doğdu ve 2009’dan beri aktif bir kariyere sahip. Game of Thrones’daki Daenerys Targaryen rolünden önce zaten popüler ve tanınan bir aktristi. Ancak Game of Thrones’daki rolü ününü katladı ve dünyanın en başarılı ve tanınmış İngiliz aktrislerinden biri oldu.

Emilia Clarke, Jennifer Clarke ve Peter Clarke’ın kızı olarak Londra’da doğdu. Babası bir tiyatro ses mühendisiydi ve annesi bir iş kadınıydı. 2015’te Terminatör Genisys’de Sarah Connor ve 2018’de Star Wars filmi Solo: A Star Wars Story’de rol aldı.

Boyu:157 Cm
Kilosu:55 Kg
Vücut Ölçüleri:87-61-89 Cm
Göz Rengi:Yeşil

2009’dan beri birçok film yapımında yer aldı ve bunlardan bazıları Lisa’s Story, Leading Lady Parts, Last Christmas, Me Before You ve Spike Island. Ayrıca Triassic Attack, Futurama, Robot Chicken, Animals, Thunderbirds Are Go ve Saturday Night Live gibi birçok televizyon programında ve dizide yer aldı. Şu anda 2022’de vizyona girecek olan The Amazing Maurice adlı bir film projesi üzerinde çalışıyor. 2013’te Breakfast at Tiffany’s, 2020’de Private Lives ve The Seagull olmak üzere üç tiyatro oyununda rol aldı.

Emilia Clarke Boyu

Boy: 157 Cm

Emilia Clarke Kilosu

Kilo: 55 Kg

Emilia Clarke Göz Rengi

Göz Rengi: Yeşil

Emilia Clarke Vücut Ölçüleri

Vücut Ölçüleri: 87-61-89 Cm

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın