Yazıloji

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Diğer
  4. »
  5. QR Menü: Restoranlar İçin Yeni Trend

QR Menü: Restoranlar İçin Yeni Trend

Admin Admin - - 3 dk okuma süresi
79 0

Son yıllarda teknolojinin gelişmesiyle birlikte QR kodlar birçok alanda kullanılmaya başlandı. Özellikle restoran, kafe, bar gibi işletmelerin menülerinde QR kodların kullanımı oldukça yaygın hale geldi. Covid-19 pandemisi zamanında hayatımıza girmeye başlayan bu menüler artık geleneksel kağıt menülerin yerlerini almaya başladı. Artık gittiğiniz herhangi bir kafe veya restoran gibi yerlerde telefon kameranızı açıp QR kodu okutarak menünüze hızlıca erişebilirsiniz. QR kodlu menülere QR Menü ya da Temassız Menü deniyor.

QR Menü Nedir?

QR Menü, restoran, kafe, bar gibi işletmelerin menülerinin dijital ortama aktarılarak QR kodu ile telefonunuzun kamerasını okutarak erişebildiğiniz bir dijital menüdür. QR kodu taratıldığında, müşterilerin menüye hızlıca erişmesi sağlanır. Bu sayede müşteriler telefonlarından temassız menüye hızlıca bakabilir.

QR Menü Programı Nedir?

QR Menü Programı, işletmelerin kendi QR kodlu menülerini oluşturmalarını sağlayan bir yazılımdır. QR kodlu menüler, işletmelerin kendi tasarımları ile oluşturulabilir ve içerisine menü bilgileri, fiyatlar, kampanyalar gibi bilgiler eklenebilir. QR Menü Programı sayesinde işletmeler, müşterilerin menülerine hızlı ve kolay bir şekilde erişmelerini sağlayabilirler.

Neden QR Menü’ye Geçmek Gerek, QR Menünün Faydaları Neler?

  • QR Menü, müşterilerin menülere hızlı ve kolay bir şekilde erişmelerini sağlar. QR kodu taratıldığında, menüye anında erişim sağlanır ve siparişler hızlı bir şekilde verilebilir. Böylece, işletmeler müşterilerin bekleme sürelerini azaltabilir ve daha az çalışanla ekstra para tasarrufu sağlarlar.
  • QR Menü’ye geçmek, işletmelerin geleneksel kağıt menülere ödediği ücretlerde tasarruf etmelerini sağlar. QR menülerin oluşturulması, kağıt menülerin basılmasına göre çok daha az maliyetlidir. Ayrıca yeni menü eklemek istediğinizde kağıt menülerde yeniden basım gerekirken, QR Menülerde zahmetsiz ve hızlı ve ek ücret ödemeden ekleme yapabilirsiniz.
  •  QR Menü, hijyenik bir seçenektir. Kağıt menüler, elden ele dolaşır ve bakteri yuvasına döner. Bu yüzden geleneksel kağıt menüler pekte hijyenik değil. QR kodlu menüler ise müşterilerin kendi telefonlarından eriştiği için hijyenik bir seçenektir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın